İster insan hatasından, isterse sistem hatalarından veya kötü niyetli suç işlemlerinden kaynaklansın, veri ihlalleri günümüz işletmeleri için en ağır ve en pahalı tehditler arasındadır.

Bir ihlalden etkilenen kuruluşlar, normal iş operasyonlarının bozulması ve sektörlerindeki değerli verileri, müşterileri ve itibarlarını kaybetme riskini de taşır. 

Yakın tarihli bir Ponemon Institute araştırması, önceki 12 ayda bir veri ihlalinin dünya çapında ortalama maliyetinin 3,86 milyon dolar olduğunu ortaya koymuştur.Ayrıca olayın insani bir boyutu da vardır. Dünya Ekonomik Forumu’nun (WEF) 2019 Küresel Riskler Raporu, siber saldırıları insan refahı için en büyük risklerden biri olarak değerlendirmiştir. WEF tarafından ankete katılanların %82’si siber saldırılardan kaynaklanan veri veya para hırsızlığı riskinin artmasını beklerken, %80’i ise operasyonların ve altyapının bozulması riskinde artış olduğunu belirtmiştir.

Tüm bu riskler göz önüne alındığında, kuruluşların yaygın siber tehditlerin zorluklarını karşılamak için güvenliğe sistematik bir yaklaşım benimsemesi esastır.

Bu tanıtım belgesi, depolama altyapısının rolünü özetlemekte ve etkili bir siber esneklik stratejisi oluşturmak isteyen bilgi teknolojileri kuruluşları için bir rehber görevi görmektedir.

Download our free report: Depolama ticaretinin incelikleri: Etkin bir siber dayanıklılık stratejisinin oluşturulması

This is cohosted by MEED MEDIA FZ LLC and IBM. Both companies will process your personal information. Each party will be responsible for managing their own use of your personal information. By filling and submitting this form you understand and agree that IBM processes your personal information in accordance with the IBM Privacy Policy. Additional details regarding IBM’s collection and use of your personal information, including information about access, retention, rectification, deletion, security, cross-border transfers and other topics, is available in the IBM Privacy Policy.

IBM values your privacy and will treat the information we collect from you as a result of your registration in accordance with the IBM Privacy Policy, which is located here IBM uses a third party registration company to manage registration and logistical activities for this program.’